hakkımızda

Hakkımızda

PUSULA Mimarlık Mühendislik; aynı mesleki yaklaşımı paylaşan, Mimar Eyuphan KUCUR (Ataüni 2018) ve İnşaat Mühendisi Mustafa Burak KUCUR (Ataüni 2017) 2018 yılından itibaren Proje ofisinde faliyet göstermektedir.

Mimari Proje,  Tasarımı ve Uygulama alanlarında Düzce başta olmak üzere tüm Türkiye ve yurt dışında çalışmaları bulunmaktadır.

Modern mimarlık ilkelerini tasarım prensibi olarak belirleyen PUSULA Mimarlık Mühendislik, Form ve işlevsellik yaklaşımla, yatırımcı ve kullanıcı ihtiyaçlarını, estetik ve malzeme gereklilikleri ile harmanlayarak mimari ve iç mekan tasarımı yapar.

Konut, villa, ofis, otel, müze, kütüphane, okul, mağaza, cafe, restoran gibi pek çok ayrı konuda 100‘ün üzerinde projeye tasarlayan PUSULA Mimarlık Mühendislik; tasarımı her aşamasını ayrı ayrı düşünerek, plandan cepheye, iç mekandan peyzaj ve uygulamaya her aşamada projenin içinde yer almaktadır.

HİZMETLERİMİZ

Uluslararası en iyi tasarım ve mimarlık stüdyosu olmak için çalışıyoruz. En iyi uzmanları ekibimizde toplayarak, benzersiz tarzımızla hayallerinizi gerçeğe dönüştürüyoruz.

TASARIM

Tasarım, bir planın veyahut nesnenin, inşa süreci esnasında mimari ve mühendislik çizimlerinin oluşturulmasına denir. Hem fiil hem de isim olarak kullanımı söz konusu olan “tasarlamak” yeni bir ürün yahut obje için plan oluşturma ve geliştirme sürecini tanımlamaktadır.

MİMARİ

Estetik denince akla ilk gelen terimlerden birisi mimaridir. Mekanların yapısal özellikleri, tasarımı bize o mekanın mimarisi hakkında bilgi verir. Mimari yapılar toplumsal, işlevsel, kültürel olarak ele alınır. Bir mekanın mimari yapısı o yerin tarihi yapısı hakkında da aynı zamanda bizlere bilgi vermektedir. 

STATİK

Mimari projeye uygun olarak, betonarme, yığma, çelik ve benzeri yapıların türlerine göre taşıyıcı sistemlerini gösteren, bodrum kat dâhil tüm kat planları, çatı planları, bunların kesitleri, detayları ve hesaplarıdır. Bu hesaplarda zeminin fiziksel parametreleri, zemin-temel-yapı etkileşimi ve temel tasarımının belirlenmesinde, mühendislik hizmetleri içeren standartlara ve Bakanlıkça yayımlanan esaslara uyulur.

MİMARİ GÖRSELLEŞTİRME

Günümüz standartlarına uygun olarak; projelerinizi tanıtmak, yeni kampanyalar oluşturmak, henüz yapımı tamamlanmamış bir eseri tüm detaylarıyla sunabilmek adına 3 boyutlu modelleme ve 3 boyutlu animasyon görselleri inşaat ve mimarlık sektörlerindeki olmazsa olmazlar arasında yerini almıştır. Mimari projeleriniz için hazırlanmış 3 boyutlu görseller ile projelerinizini sunum ve pazarlama aşamalarında daha kolay ifade edilmesini sağlarken, daha güçlü ve etkileyici bir anlatımın keyfini yaşayabilirsiniz. 

İNŞAAT SÜRECİ

İnsanların ev, ofis, okul gibi yaşam alanları ile köprü, yol, baraj gibi tesisleri inşa etme sürecine inşaat adı verilir. Temel olarak, “yapı üretimi” biçiminde de özetleyebileceğimiz inşaat kavramının bir yapının imal edilmesi için yapılan planlama, tasarlama, malzemelerin temini, bütçeleme, güvenlik gibi pek çok kalemi birden içeren kompleks bir kavramdır. Tasarım mühendisi, proje mimarı, inşaat mühendisi, mimar, peyzaj mimarı, iç mimar tarafından denetlenir, ve bütün işler proje yöneticisi tarafından yönetilir.